انتصاب سرپرست امور برنامه ریزی و هماهنگی حوزه های تربیت و یادگیری

ئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در حکمی حسن مظاهری را به عنوان سرپرست امور برنامه ریزی و هماهنگی حوزه های تربیت و یادگیری منصوب نمود.

 به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم معاون وزیر و ریس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در حکمی حسن مظاهری را  به عنوان سرپرست امور برنامه‌ریزی و هماهنگی حوزه های تربیت و یادگیری منصوب نمود.

 متن حکم دکتر ذوعلم خطاب به دکتر مظاهری به شرح زیر است:

 

 برادر ارجمند جناب آقای دکتر حسن مظاهری

 با سلام و تحیت؛

به موجب این ابلاغ و بنا به پیشنهاد مشاور محترم پژوهش و برنامه ریزی رئیس سازمان، جناب عالی  را که از اعضای باتجربه، متعهد و شایسته سازمان می باشید به عنوان سرپرست امور برنامه ریزی و هماهنگی حوزه های تربیت و یادگیری منصوب می نمایم.

 امیدوارم استقرار جناب عالی موجب تسریع و اتقان در اجرای آیین نامه حوزه های تربیت و یادگیری و راه اندازی شورای راهبری و مجامع عالی حوزه ها و نیز تدوین راهنمای برنامه درسی  و عناصر و استانداردهای محتوایی آن و تقویت پیوندهای حوزه های تربیت و یادگیری با مدیریت های  طراحی و تولید بسته های یادگیری و نیز برنامه های آن مجموعه ارزشمند گردد. ان شاء الله  با کار و تلاش جهادی و هماهنگی و همکاری همه اعضای حوزه ها و سایر بخش ها وعناصر مرتبط با برنامه درسی ‏شاهد رشد و جهش دستاوردهای سازمان در این بخش باشیم.

از تلاش های خوب برادر گرامی  جناب آقای دکتر حمید یزدانی در مدتی که با حفظ سمت عهده دار این مسئولیت بودند تشکر و قدردانی می نمایم و برای جناب عالی از درگاه  الهی توفیق روز افزون طلب می کنم.

 

بخشی از رزومه حسن مظاهری به شرح زیر است:

دانش­ آموخته دکتری برنامه ریزی درسی با سوابق و تجربیات علمی با ارزشی از جمله:

-         تدریس در مقطع تحصیلی ابتدایی، کلاس­های چند پایه و همچنین راهنمای آموزشی

-         تدریس در مقطع تحصیلی متوسطه

-         تدریس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه؛ از جمله بیش از 5 سال در دانشگاه فرهنگیان

-         صاحب تالیف بیش از شش اثرشامل شوق یادگیری در آموزش و پرورش پیش از دبستان، تحول در آموزش و پرورش دوره ابتدایی، واژه نامه تخصصی برنامه ریزی درسی (فارسی انگلیسی)، تحلیل برنامه های درسی، اسناد قوانین و ساختار آموزش و پرورش (منبع درسی دانشگاه فرهنگیان)، کتابشناسی انقلاب اسلامی(مشارکت در بخش عربی)، یادگیری مادام العمر؛ تحولی در آموزش بزرگسالان (در دست چاپ)

-         تدوین بیش از هفت مقاله علمی پژوهشی، بیش از بیست و پنج مقاله علمی تخصصی و آموزشی.

-          بیش از شش سال به عنوان معاون دفتر تالیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری که علاوه بر انجام امور جاری، همکاری مدیریتی (و یا مدیر  تا نیمه سال 1394)، توسعه و اجرایی نمودن بسته یادگیری به عنوان مکمل کتاب درسی، تدوین چارچوب برنامه درسی حوزه های تربیت و یادگیری و دوره های تحصیلی،  انجام برنامه ریزی و امکان سنجی و تشکیل جلسات کارشناسی تدوین اهداف دوره های تحصیلی، هماهنگی در همسوسازی برنامه های درسی شش پایه ابتدایی و دوره اول متوسطه، ...

-         انجام بیش از ده پژوهش ملی به عنوان مجری و یا همکار

-         نظارت بیش از سی پروژه پژوهشی، تولید محتوا و راهنمای عمل خصوصاً در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

-         مدیر کل امور اداری و پشتیبانی سازمان به مدت سه سال

-         مشاور رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش و دبیر شورای نشر پژوهشگاه

-         مشارکت در طرح مطالعاتی طراحی الگوی برون سپاری بسته های یادگیری

-         تدوین طرح  مطالعاتی-عملیاتی مدرسه پژوهنده

- عضویت در بیش از 5٠ شورای تخصصی، کمیته و کارگروه در حوزه برنامه ریزی درسی و تعلیم و تربیت.

-عضو علی البدل انجمن مطالعات برنامه درسی ایران

نظر دهید

Image CAPTCHA